Menu

تعاريف

واحدهای فناوری خصوصي

واحدهايي که با هدف توليد محصول يا خدمات با استفاده از دستاوردهاي تحقيقاتي، درقالب يک شرکت يا موسسه فعاليت نمايند. این واحدها دارای هویت حقوقی مستقل از مرکز رشد بوده و در زمینه تحقیقات کاربردی توسعه‌ای، طراحی مهندسی، مهندسی معکوس، انتقال فناوری، ارائه خدمات تخصصی و فعالیت در جهت تجاری کردن نتایج تحقیقات فعالیت می‌نمایند.

هسته‌هاي فناوری

تيم‌های كاري متشكل از تعدادي دانش‌آموخته با زمينة كاري مشخص كه در صدد تشكيل يك موسسة حقوقي و ايجاد يك حرفه در زمينة كاري مذكور مي‌باشند.

زمينه کاری

گرايش و زمینه تخصصي که متقاضي در نظر دارد در آن فعاليت نماید.

ايده محوری

طرح يا ايدة بازارپسند (Marketable) که اجراي آن مبتني بر تحقيقات و فناوري باشد و در نهایت منجر به محصول یا ارائه خدمات با ارزش افزوده بالا گردد.

مؤسسين

شامل اعضاي مؤسس (براي مؤسسات در حال تشکيل و هسته‌هاي تحقيقاتي)، اعضاي هيات مديره يا سهامداران مؤسسه (براي شرکت‌ها و مؤسسات موجود).

همكاران واحدهاي فناوری

محققين و يا کارشناسان با سابقة کاری مرتبط با زمينة فعاليت واحد فناوری که با واحد فناور به صورت پاره‌وقت، تمام‌وقت و یا مشاوره‌اي همکاری دارند.

سوابق تحقيقاتي/ کاری در زمینه های فناوری

فعاليت‌هاي تحقيقات توسعه‌ای که به صورت گروهي انجام گرفته است.

برنامه دوره رشد مقدماتی

برنامة كاري اوليه ((Business initiation كه در زمينة کاري اعلام شده، در قالب اطلاعات درخواست شده در فرم مربوطه ارائه مي شود.

برنامه دوره رشد

برنامة كاري ((Business Plan كه در زمينة کاری (ايدة محوری واحد فناوری) اعلام شده ، در قالب اطلاعات درخواست شده  در فرم مربوطه ارائه مي شود.

دوره رشد مقدماتی

دوره‌ای حداکثر 6 ماهه است که در آن، به افراد و یا گروه‌های مستعدی که دارای ایده‌های نوآورانه صنعتی هستند، مشاوره و آموزش‌های لازم برای آشنایی با بازار، شناسایی گروه کاری، تثبیت ایده کاری و هویت حقوقی مستقل داده می‌شود. در صورت موفقیت در این دوره مقدماتی و کسب هویت مستقل حقوقی، واحدهای نوپا می‌توانند متقاضی استقرار در مرکز رشد شوند. زمان این دوره تا 9 ماه قابل افزایش است.

دوره رشد

دوره‌ای است حداکثر 3 ساله که طی آن واحدهای فناوری مستقر در مرکز رشد به معیارهای رشد یافتگی دست یافته و پس از آن از مرکز رشد خارج می‌شوند. زمان این دوره در شرایط خاص تا 5 سال قابل افزایش است.

 

 

 شهرستان محلات، شهر نیم ور، خیابان امام خمینی (ع)، بلوار امام علی (ع)، مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان محلات و نیم ور


صندوق پستی :  
 
38156-716
               
نشانی اینترنتی : 

www.jdroshdm.ir  
 
تلفن تماس:
 
086-43325300
                 
پست الکترونیک :
 
info@jdroshdm.ir
 
نمابر :
 

 086-43325300

086-32770470
                   

 

دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی